banner43

Kütahya’da sıcak asfalt sezonu başladı

Kütahya İl Özel İdaresi’nin 2018 yılı sıcak asfalt sezonu, Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Bahatlar-Uzunçam Grup Köy Yolu ile başladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan sıcak asfalt çalışmalarında...

Kütahya’da sıcak asfalt sezonu başladı

Kütahya İl Özel İdaresi’nin 2018 yılı sıcak asfalt sezonu, Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Bahatlar-Uzunçam Grup Köy Yolu ile başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan sıcak asfalt çalışmalarında Emet’te çalışmaların başarıyla tamamlandığını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Bahatlar-Uzunçam Grup Köy Yolunun 4 kilometrelik kısmına sıcak asfaltın geçen yıl atıldığını, altyapısı geçen sene tamamlanan 3 kilometrenin ise bu sene tamamlanacağını söyledi.

2 milyon TL maliyetli yolun bu yıl anayola bağlanacağını belirten Başkan Yılmaz, “Emet ilçemizde bu çalışmalarda iyi bir noktaya ulaşıldı ve çok önemli grup yolları tespit edildi. Çalışmaları yaparken Valimiz, milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi üyelerimizle istişare ediyor ve en doğru, en ekonomik yatırımı yapmaya çalışıyoruz. Bugün sıcak asfaltını attığımız yolumuzun geçen yıl altyapısını tamamladık. Bu şekilde ömrü daha uzun oluyor. Yolumuz her ne kadar 7 kilometre olarak belirtilse de tam ölçüm yapıldığında 8 kilometrenin üzerinde” dedi.

Tamamlanan ve yapımına başlanacak çalışmalar hakkında da bilgiler veren İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Samrık - Küreci ayrımında 1,7 km. sıcak asfalt yaptık. Geçen sene ve daha önceki senelerde Eğrigöz tarafında 9 kilometre Yenice tarafında 6 kilometre sıcak asfalt çalışmamızı yaptık. Buralar yoğun trafiği olan önemli noktalardı. Hasanlar- Kabaklar arasında 6 km birinci kat çalışmamız olacak bu sene. Doğanlar yolunda 2 km birinci kat, Esatlar’da 1 km, Yenice’den piknik alanına ulaşan yolda 1 kilometre birinci kat, 4 kilometre ikinci kat asfalt çalışmamız olacak. Düşecek yolunda 3 km. bir çalışmamız var. Günlüce Çamlıca Mahallesi’ndeki 2 kilommetre ve Dereli’de bir yol çalışmamız olacak. Bunun yanında bizim yolda en başarılı olduğumuz noktalardan birisi de onarım ve altyapı düzenlemesi. Bu sene Emet’te Katrandağı-Güldüren’de 4 kilometre onarım, 4 kilometre altyapı çalışmalarımız olacak. Ekiplerimiz bu alanlarda çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Vali Ahmet Nayir de, geçen sene başlayan asfalt çalışmalarının bu sene tamamlanacağını ifade etti. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35