Kütahya’da ’Özel Çocuk Şenliği’

Kütahya’da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından ’Özel Çocuk Şenliği’ etkinliği düzenlendi.Dumlupınar Üniversitesi Germiyan Kampüsünde düzenlenen şenliğe, Vali Ahmet H. Nayir, Belediyen...

Kütahya’da ’Özel Çocuk Şenliği’

Kütahya’da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından ’Özel Çocuk Şenliği’ etkinliği düzenlendi.

Dumlupınar Üniversitesi Germiyan Kampüsünde düzenlenen şenliğe, Vali Ahmet H. Nayir, Belediyen Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Genel Başkanı Birol Aydın ve Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri öğrenciler ve veliler katıldı.

Zihinsel ve bedensel engelli yaklaşık 500 bir araya geldiği etkinlik, ip atlama, resim yapma, seksek gibi birbirinden farklı oyun alanlarının yer aldığı etkinlikte çocuklar keyifli anlar yaşarken, müzik topluluğunun söylediği şarkılar ile doyasıya eğlendiler.

Ailelerin de eşlik ettiği organizasyonda üniversite bünyesindeki diğer topluluk, dernek ve sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Etkinlikte, çocukların eğitim gördüğü kurumların idarecileri, açtıkları stantlar ile çocuklara meşrubat ve yiyecek ikramında bulundu.

Engelsiz Hayat Topluluğu Üyesi gençlerin engelli çocuklarla yakında ilgilendiği programda, protokol üyeleri de çocuklarla yakıdan ilgilendi.

Aileler ise çocukları ile yakında ilgilenilmesinden memnun oldukları belirterek, "Çocuklarımızın sosyalleşmesi için bu tür etkinlikler büyük önem taşıyor. Bu sayede onlar da kendilerini toplumdan soyutlamıyorlar" diye konuştular. (HCA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35