Gediz’den 4 Okul TÜBİTAK’ın Bölge Finali Sergisi’ne Katıldı

Kütahya’nın Gediz ilçesinden 4 okul değişik alanlarda hazırladıkları projeleri ile ‘TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finali Sergisi’ne katıldı.Gediz Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi matematik alanında...

Gediz’den 4 Okul TÜBİTAK’ın Bölge Finali Sergisi’ne Katıldı
Kütahya’nın Gediz ilçesinden 4 okul değişik alanlarda hazırladıkları projeleri ile ‘TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finali Sergisi’ne katıldı.
Gediz Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi matematik alanında ‘Yarım Açıdan Pisagor Üçlüsüne’, Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar alanında ‘Artırılmış Gerçeklik Kullanarak Ders Kitaplarının Canlandırılması’, Gediz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarih alanında ‘1842 Yılı Nüfus Defterine Göre Yunuslar Köyü’nün Demografik ve Sosyal Yapısı’, Şehit Hüseyin Gürlekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de matematik alanında hazırladığı ‘Tamil Dikdörtgenler Prizması’ adlı projesi ile ‘TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finali Sergisi’ne katıldı.
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, bin 769 proje içerisinden seçilen en iyi 100 projenin içerisine girerek ‘TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finali Sergisi’ne katılan Gediz Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi, Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gediz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Hüseyin Gürlekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik etti ve Ankara’da yapılacak olan Türkiye yarışmalarında da önemli dereceler elde edeceklerine inandığını söyledi. (MA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35