Engellilerden el becerisi sergi hazırlığı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, engelli vatandaşlara yönelik açılan el becerileri kurslarında harika eserler ortaya çıkıyor. Resim öğretmeni Hatice Karahan tarafından, dernek binasında açılan kurs’a 15 engelli vatandaşın katıldığı...

Engellilerden el becerisi sergi hazırlığı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, engelli vatandaşlara yönelik açılan el becerileri kurslarında harika eserler ortaya çıkıyor. Resim öğretmeni Hatice Karahan tarafından, dernek binasında açılan kurs’a 15 engelli vatandaşın katıldığı belirtildi.

Dikensiz Gülleri Koruma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Yıldırım Ceylan, Simav Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Simav Belediyesi işbirliği ile açılan kurs’un haftada 17 saat uygulandığını ifade etti. Ceylan “ Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın destekleriyle devam eden el becerileri kursu, engelli kardeşlerimize sanat sevgisini ve yardımlaşma duygusunu kazandırdı. Özellikle kağıt rölyef, kağıt kıvırma ve ipek böceği kozası ile yapılan çalışmaları, Mayıs ayının ilk haftasında açmayı planladığımız büyük sergi için hazırlıyoruz. Sergilenen eserleri daha sonra Hanımeli pazarında satışa sunacağız. Kurs’a katılan engelli kardeşlerimiz, hem sanatı öğrenmiş, hem de aile bütçelerine katkı sağlamış olacaklar” dedi (MEİ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35