banner43

Emet’te Mangala turnuvası

Kütahya’nın Emet ilçesinde, TBMM’nin açılışının 98. yıldönümü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 98 öğrencinin katıldığı Mangala turnuvası düzenlendi.Gazi Emet İlkokulu’nun organizatörlüğünde...

Emet’te Mangala turnuvası

Kütahya’nın Emet ilçesinde, TBMM’nin açılışının 98. yıldönümü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 98 öğrencinin katıldığı Mangala turnuvası düzenlendi.

Gazi Emet İlkokulu’nun organizatörlüğünde düzenlenen İlkokullar ve Ortaokullar Arası “GaziEmet İlkokulu Mangala Turnuvası, ilkokullar kategorisi ve ortaokullar kategorisi olarak Gazi Emet İlkokulu bahçesinde 98 ‘er ilkokul ve ortaokul öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Öğrenciler ilkokullarda 1. ve 2. sınıflar ile 3. ve 4. sınıflar, ortaokullarda 5. ve 6. sınıflar ile 7. ve 8. sınıflar olmak üzere 2’şer kategoride yarıştılar. Mangala turnuvasına katılan yarışmacı öğrenciler, başarısızlık karşısında yılmamayı, başarı için sistemli ve disiplinli çalışmayı, kuralları anlamayı, kurallara uymayı, kazanmayı, kaybetmeyi, kazananı kutlamayı ve sabrı öğrenmenin yanında eğlenmeyi de ihmal etmediler.

1. ve 2. sınıflar kategorisinde 3 Eylül İlkokulu’ndan İrem Sena Özmen birinci, Gazi Emet İlkokulu’ndan Caner Gül ikinci, Ebrar Kurtkara’da üçüncü oldular. 3. ve 4.Sınıflar kategorisinde 3 Eylül İlkokulu’ndan Ömer Ekmekçi birinci, Emirhan Aktay ikinci, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Tevfik Atasoy üçüncü oldular. Ortaokullar 5. ve 6. sınıflar kategorisinde Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’ndan Süleyman Özay birinci, Yenice Ortaokulu’ndan Nursima Özen ikinci, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mustafa Arı üçüncü oldular. 7. ve 8. sınıflar kategorisinde Gazi Emet Ortaokulu’ndan Zeynep Ulaş birinci, Hande Can ikinci, Hale Can üçüncü oldular.

Turnuvada dereceye girenlere ödülleri Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Meriç Özdemirel, Gazi Emet İlkokulu Müdürü Hüseyin Güler ile düzenleme komitesinde görev alan öğretmenler Mehmet Ali Sarıkaya, Esin Sarıkaya, Ebru Işık, Serpil Budak, Burcu Saltıker ve Gülşah Altay tarafından verildi. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35