Duayen avukat unutulmadı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Avukatlar Günü dolayısıyla ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 55 yıllık duayen Avukat Külter Gültekin Tüfekçioğlu’nu ziyaret ederek çiçek takdim etti.Özkan, “Örnek kişiliği, başarılı...

Duayen avukat unutulmadı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Avukatlar Günü dolayısıyla ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 55 yıllık duayen Avukat Külter Gültekin Tüfekçioğlu’nu ziyaret ederek çiçek takdim etti.

Özkan, “Örnek kişiliği, başarılı meslek hayatı olan Gültekin hocamız, Simav’a her alanda hizmet etmiştir. Simav’ın en eski Avukatlarından biri olan Gültekin hocamıza sağlıklı bir ömür diliyor, saygıyla ellerinden öpüyorum” dedi.

Kütahya Barosu’nun 92 sicil numarası ile en eski Avukatlarından biri olan Külter Gültekin Tüfekçioğlu (84), severek icra ettiği mesleğinin en önemli kazançlarından birinin, oğlu Salih Tüfekçioğlu’nun da Avukatlık mesleğini seçmesi olduğunu söyledi. Tüfekçioğlu “ İyi bir Avukat’ın, üst düzeyde akademik kabiliyete, sözel akıl yürütme becerisine, sağlam bir mantığa ve sezgiye sahip olması gerekir. Avukatlık mesleğinin en önemli özelliği ise tarafsız karar verebilmesidir. Ben mesleğimin ilk gününden bu yana sabır ve anlayış gayreti içinde oldum. Avukatlar gününde, genç Avukatlarımıza sorumluluk sahibi olmalarını tavsiye ediyor. Bizleri unutmayan yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi. (MEİ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35