DPÜ’de dönem sonu projeleri sergisi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde ’Dönem Sonu Projeleri’ sergisi gerçekleştirildi. Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu’nun koordinatörlüğünde,...

DPÜ’de dönem sonu projeleri sergisi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde ’Dönem Sonu Projeleri’ sergisi gerçekleştirildi.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu’nun koordinatörlüğünde, bölümün fuaye alanında düzenlenen ve 4. sınıf öğrencilerinin bir yıl boyunca çalışıp geliştirdikleri 20 projenin yer aldığı sergiye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaan Erarslan’ın yanı sıra Mühendislik Fakültesinin diğer bölümlerinden öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

Öğrencilerden Ufuk Sabanoğlu, Emirhan Erol ile Seda Nur Yener’in geliştirdiği ve TÜBİTAK’ın sanayiye yönelik lisans araştırma projelerini destekleme programı olan 2209-B kapsamında desteklenen “İdrar Örneği Damlatılmış Strip için Renk Analizi Cihazı” projesi de sergide görücüye çıktı. Proje Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde TÜBİTAK’tan destek alan ilk proje olması nedeniyle katılımcıların en çok ilgi gösterdiği proje oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35