Bakan Zeybekçi Gediz’den referandum için destek istedi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Gediz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün açılışını gerçekleştirdi.16 Nisan’da yapılacak olan Referandum için Kütahya ziyaretinin ardından Gediz ilçesine gelen Bakan Zeybekçi düzenlenen mitingde halka...

Bakan Zeybekçi Gediz’den referandum için destek istedi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Gediz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün açılışını gerçekleştirdi.

16 Nisan’da yapılacak olan Referandum için Kütahya ziyaretinin ardından Gediz ilçesine gelen Bakan Zeybekçi düzenlenen mitingde halka hitap etti. Kütahya’da okuduğunu ve Kütahya’yı çok sevdiğini belirten Bakan Nihat Zeybekçi Kütahya ve ilçelerinde bulunmaktan ve okul arkadaşlarını görmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Bakan Zeybekçi referandumla ilgili olarak; “16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumunun herhangi bir partinin meselesi olmadığını, Türkiye’nin geleceğinin bu referandumla şekilleneceğini, dolayısıyla bunun milli bir mesele olduğunu” ifade etti.

Konuşmasının devamında MHP’nin de bu milli meseleye olumlu yaklaşmasından dolayı Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Zeybekçi; “2001-2002 yılında vergilerin yüzde 87’si faize gidiyordu. IMF’ye mecbur kalınıyordu. Şimdi vergilerimizin çok küçük bir miktarı faize gidiyor. Hedefimiz yüzde sıfır faiz olacaktır” dedi.

Tüm dünya yerlerde sürünürken biz büyüdük. Bütün bu başımıza gelenlere rağmen, etrafımızdaki çembere rağmen yaşadıklarımızı görüyorsunuz diyen Bakan Nihat Zeybekçi; “Bu hastalıktan kurtulduğumuz andan itibaren, ülkemiz dünyada hiçbir ülke tutamayacaktır. Ama bu mesele parti meselesi haline getirilmeye çalışılıyor. Bu mesele milli bir meseledir. 16 Nisan’dan sonra halkımız, ’İster sağdan, ister soldan gelsin, kim gelirse gelsin memleket için hayırlısı neyse o gelsin.’ diyecek. Çünkü kim gelirse gelsin yüzde 50 ile gelecek, tek başına güçlü bir iktidar olacak ve 5 yıl boyunca ülkenin hizmetinde olacak" diye konuştu.

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün Gediz ve bölgesi için önemine değinen Bakan Zeybekçi; “Hizmet siz Gedizlilerin ayağına geldi. Bu hizmeti alabilmek için vatandaşlarımız 100 kilometrelik yol katederek Kütahya’ya gidiyordu. Şimdi Gediz’de bölgenin ihtiyaçlarını karşılayan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz var. Gediz an itibari ile Pazarlar, Şaphane’ye ve Simav’ın Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü faaliyete geçene kadar bu üç ilçeye de hizmet verecek” dedi.

Konuşmasının ardından Gediz Sosyal Hizmet Merkezinin açılışını yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve beraberindekiler Müdürlük binasını gezerek bilgi aldı. Sonrasında hayırlı olsun dileklerini sundu.

Açılış sonrası Bakan Zeybekçi, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Milletvekilleri M.Şükrü Nazlı, Ahmet Tan, Vural Kavuncu, İshak Gazel, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gediz Kaymakamı Avni Kula, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu ile birlikte halkı selamlayarak referandum için destek istedi.

Belediye hizmet binasına geçen Bakan Zeybekçi ve burada Başkan Saraoğlu ile bilgi alışverişinde bulunarak Simav’a gitmek üzere Gediz’den ayrıldı. (RB-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35