Tunceli’de “Bu Benim Yeteneğim” projesi

Tunceli’de "Bu Benim Yeteneğim"projesi start aldı.Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenen Tunceli Gençlik Merkezi koordinesinde yürütülen “Bu Benim Yeteneğim” projesinin açılışı gerçekleştirildi....

Tunceli’de “Bu Benim Yeteneğim” projesi

Tunceli’de "Bu Benim Yeteneğim"projesi start aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenen Tunceli Gençlik Merkezi koordinesinde yürütülen “Bu Benim Yeteneğim” projesinin açılışı gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Akın Zor ve kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış Cumhuriyet Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi’ndeki çalışma atölyesinde yapıldı.

Projenin 14-29 yaş aralığındaki gençlere yönelik bir çalışma olduğunu belirten Tunceli Gençlik Merkezi Başkanı Öznur Karaboğa, “Projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenen 5 aylık bir proje. Proje kapsamında çeşitli mesleki, kültürel, sanatsal faaliyetler yapılacak. 14-29 yaş aralığındaki bütün gençlerimiz yararlanabilecek” dedi.

Dezavantajlı gençlerin yoğunlukta olduğu Cumhuriyet Mahallesini özellikle tercih ettiklerini ifade eden Karaboğa," Çünkü burası dezavantajlı gençlerin yer aldığı, kimliğini korumuş bir mahalle. İnsanları oldukça ilgili. O nedenle projemizin burada hedefine ulaşacağına inanıyoruz. Proje kapsamında mesleki gelişimlerine yönelik çocuklara ebru sanatı ve taş boyama kursları verilecek. Kişisel gelişimlerine yönelik bağlama, gitar ve drama kursları verilecek. Çeşitli komisyonlar oluşturulacak. Gençlerin büyük anlamda söz sahibi olacağı bir proje olacak bu” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35