banner43

Mardin’de müzikli anlatı oyunu ilgiyle izlendi

Mardin Müze Müdürlüğü, müze eğitimi etkinlikleri kapsamında, somut ve somut olmayan kültürel mirasın korunması ve yaşatılmasına yönelik yürütülen çalışmaların bir parçası olan masal anlatıcılığı bir başka etkinlik ile izleyicilerin...

Mardin’de müzikli anlatı oyunu ilgiyle izlendi

Mardin Müze Müdürlüğü, müze eğitimi etkinlikleri kapsamında, somut ve somut olmayan kültürel mirasın korunması ve yaşatılmasına yönelik yürütülen çalışmaların bir parçası olan masal anlatıcılığı bir başka etkinlik ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Mardin Müzesinin organizasyonluğunda, Ferhat Budak’ın yönetip oynadığı tek kişilik performans olan müzikli anlatı oyunu “Ferhad ile Şirin” ilgiyle izlendi. Başarılı performansın sonunda ekip olarak mutlu olduklarını dile getiren Ferhat Budak, “Oyunumuz çok güzel geçti, keyifli bir akşamdı. Memleketim olan Mardin’de olmak ve Mardin halkıyla buluşmak harikaydı. Umut doldum. Müze müdürü sevgili Nihat Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan ise, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, Anadolu ve Mezopotamya coğrafyasında da masalların, kentlerin ve halkların belleğini, yaşantısını, duygularını, gelenek ve göreneklerini asırlar boyunca dilden dile, kuşaktan kuşağa aktardıklarını belirterek, unutulmaya yüz tutan bu ortak kültürel mirasın hatırlanmasını beklediklerini dile getirdi.

Oyunu izlemek Gaziantep’ten gelen İrem Özer ise, “İki gündür Mardin’deyim. Mardin evleriyle, kültürüyle sesiyle her bir taşa mana katan medeniyet yaşanmışlıklarıyla bize bir masal yaşattı. Bunun yanın da bir de Ferhat ile Şirinin aşkına şahit olduk burada. Gaziantep’te öğretmenim ve çocuklarımı masalla buluşturma gayretindeyim. Mardin Müze Müdürlüğü tarafından organize edilen bu etkinlik bize masal kapılarını açtı” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35