Dünya Posta Günü’nde Adana PTT’den pul sergisi

Adana PTT Başmüdürlüğü, 9 Ekim Dünya Posta Günü’nde pul sergisi açtı. Sergi süresince Dünya Posta Günü’ne özel PTT tarafından basımı gerçekleştirilen mektup kağıt ve zarflarının ücretsiz dağıtımı yanında pul, posta kartı...

Dünya Posta Günü’nde Adana PTT’den pul sergisi

Adana PTT Başmüdürlüğü, 9 Ekim Dünya Posta Günü’nde pul sergisi açtı. Sergi süresince Dünya Posta Günü’ne özel PTT tarafından basımı gerçekleştirilen mektup kağıt ve zarflarının ücretsiz dağıtımı yanında pul, posta kartı gibi filatelik malzemelerin satışı yapılıyor.

Adana Yeni Arkeoloji Müzesi fuaye salonunda gerçekleştirilen sergi açılış kokteyline, PTT Başmüdür Vekili Cengizhan Kavak, İşletme Hizmetleri Müdürü Veli Bozgeyik, Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari, Yeni Arkeoloji Müzesi Müdürü Nedim Dervişoğlu, Adana Ulaştırma Bölge Müdürü Veli Atılgan, Basın İlan Kurumu Müdürü Mehmet Feramuz Ayan, Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı şube müdürleri, Adana Flatelistler Derneği yetkilileri ve diğer bürokratlar katıldı.

Kültürümüzün önemli bir parçası olan pul ve pulculuğun (filateli) tanıtımının yapılarak geniş kitlelere ulaştırılması adına 9 Ekim Dünya Posta Günü münasebetiyle düzenlenen pul sergisinin, 9-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Adana Yeni Arkeoloji Müzesi sergi alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Sergi süresince 9 Ekim Dünya Posta Günü’ne özel PTT tarafından basımı gerçekleştirilen mektup kağıt ve zarflarının ücretsiz dağıtımı yanında pul, posta kartı gibi filatelik malzemelerin satışının yapılacağı ve 9 Ekim Dünya Posta Günü özel gün damgası kullanılacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35