Servetiye Cephesi şehitleri anılacak

Kocaeli Kurutuluş Savaşı’nda kahramanlık destanlarıyla dolu Servetiye Cephesi şehitleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından sahnelenecek tiyatro oyunu ve Servetiye köyünde düzenlenecek programla anılacak.Milli mücadeleye 145 gönüllü ile...

Servetiye Cephesi şehitleri anılacak

Kocaeli Kurutuluş Savaşı’nda kahramanlık destanlarıyla dolu Servetiye Cephesi şehitleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından sahnelenecek tiyatro oyunu ve Servetiye köyünde düzenlenecek programla anılacak.

Milli mücadeleye 145 gönüllü ile katılan ve 8 bin Yunan askerine karşı destan yazan Servetiye Cephesi’nin yaşanmış gerçek hikayesini anlatan “Milli Mücadele Servetiye Cephesi Destanı” isimli tiyatro oyunu 28 Haziran Perşembe Saat 18.00’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek “Milli Mücadele Servetiye Şehitlerini Anma Programı” kapsamında ayrıca Servetiye Köyü’nde de özel bir etkinlik düzenlenecek.

Servetiye Cephesi Şehitleri Anma Programı 1 Temmuz Pazar günü Başiskele Servetiye Köyü’nde düzenlenecek anma programıyla da sürecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35