Kocaeli’nin ilk aquaparkı açılıyor

İzmit Belediyesi tarafından yapılan Kocaeli’nin ilk aquaparkı, 22 Ağustosta açılıyor.5 milyon 500 bin lira maliyetle yapılan Aquaparkın açılış müjdesini veren Başkan Doğan, “Aquaparkımızın açılışıyla hem Kocaeli halkını kendi...

Kocaeli’nin ilk aquaparkı açılıyor

İzmit Belediyesi tarafından yapılan Kocaeli’nin ilk aquaparkı, 22 Ağustosta açılıyor.

5 milyon 500 bin lira maliyetle yapılan Aquaparkın açılış müjdesini veren Başkan Doğan, “Aquaparkımızın açılışıyla hem Kocaeli halkını kendi parklarına kavuşturmanın, hem de seçim öncesi vaatlerimizi bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aquapark, bizim özellikle çocuklarımıza söz verdiğimiz vizyon projelerimizdendi. Nüfusu 2 milyona yaklaşan ilimizde aquapark yoktu ve başka illere gidiliyordu. Artık vatandaşlarımızın başka illere gitmelerine gerek kalmayacak. Tepeköy Mahalle’mizdeki aquapark sadece yaz aylarında değil 12 ay boyunca faaliyette olacak. Projemizde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunuyor Özellikle yüzmeyi geliştirmek ve sporcu yetiştirmek için burası bulunmaz bir nimet olacak. Ben inanıyorum ki buradan milli yüzücüler yetişecek ve yurt dışında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak. Göreve geldiğimi günden itibaren şehrimizde mutlu bireylerin yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Aquaparkımızın açılışıyla başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız daha da mutlu olacak” dedi.

Tepeköy Mahallesi’nde İzmit’e hakim bir noktada 5 bin 358 metrekarelik bir alan üzerine yaptırılan aquaparkta üstü açılır kapanır yarı olimpik yüzme havuzu, soyunma odaları, kafeterya, kaydırak, çocuklar için havuz ve eğlence alanları bulunuyor.İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, aquaparkın açılışını 22 Ağustos saat 16.00’da düzenlenecek törenle yapılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35