İzmit’te hem çevre korunuyor, hem de ekonomiye katkı sağlanıyor

Türkiye’ye örnek çevre projelerini hayata geçiren İzmit Belediyesi, yaptığı çalışmalarla hem çevrenin korunmasını sağlıyor hem de ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.İzmit Belediyesi, atık yağlar, atık piller, elektronik atıklar,...

İzmit’te hem çevre korunuyor, hem de ekonomiye katkı sağlanıyor
Türkiye’ye örnek çevre projelerini hayata geçiren İzmit Belediyesi, yaptığı çalışmalarla hem çevrenin korunmasını sağlıyor hem de ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.
İzmit Belediyesi, atık yağlar, atık piller, elektronik atıklar, atık lastikler, ambalaj atıkları gibi farklı alanlardaki çalışmalarını başarılı şekilde sürdürüyor. Yetkililer, “Ambalaj atıklarını toplayıp geri dönüşümünü sağlayarak binlerce ağacın kesilmesini önlerken, kullanılmış yağlar toplanarak, suyun, toprağın kirlenmesi önleniyor, atık pilleri toplayarak çevre felaketlerinin önüne geçiyoruz. Ayrıca, elektronik atıklar, ömrünü tamamlamış lastikleri, cam ve metalleri de toplayarak bunların geri dönüşümünü saylayıp ekonomiye ciddi katkılar sağlamaktayız. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük önem verdiği çevre projelerimize vatandaşlarımız da oldukça duyarlı ve ciddi destek sağlamaktadır” dediler.
İzmit Belediyesi yetkilileri, vatandaşları geri dönüşüm konteynırlarını kullanımı konusunda duyarlı olmaya da çağırarak” lütfen geri dönüşüm konteynırlarına evsel ve inşaat atıkları atılmasın. Konteynırlara atılan çöpler yüzünden geri dönüşümü mümkün atıklar da boşa gitmiş oluyor” şeklinde konuştular. Yetkililer, mahallerdeki olumsuzlukların önüne geçmek için çevre denetimlerinin de devam ettiğini bildirdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35