Erzurumlular’dan Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Kocaeli Erzurumlular Derneği yönetimi, Karaosmanoğlu’na verdikleri destekten ötürü teşekkür ettiler.Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir...

Erzurumlular’dan Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Kocaeli Erzurumlular Derneği yönetimi, Karaosmanoğlu’na verdikleri destekten ötürü teşekkür ettiler.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok ve yönetimini makamında ağırladı. Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok, Başkan Karaosmanoğlu’na Karaosmanoğlu’na geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri için verdiği her türlü destek ve katkı için teşekkür ettiler.

Gerçekleşen ziyarette konuşan Kocaeli Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rizeliler, Gaziantepliler ve Erzurumlular’ın ardından, Trabzonlular’ın da kültürlerini sergileyeceği Tanıtım Günlerinin bir bereket olduğunu ifade ederek, “Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Millet olarak en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine kadar tüm vatandaşlarımız bizim öz ve öz kardeşimizdir. Bunu kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimize zarar vermek isteyenleri de Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı, Romanı velhasıl her bir insanımızla gereken cevabı kendilerine vereceğiz. Bu tanıtım günlerinde kardeşlik var. Bu özel günlerde tarihin bize yüklediği sorumluluklar var. Büyükşehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşlarından şunu istiyorum. Toplumun içinde bulunduğu sorunlara karşı duyarlı olmaları, en başta gençler üzerinde çalışma yapmalarıdır” dedi.

1-5 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri vesilesiyle Erzurum’un yöresel ürünlerinin ve kültürünün sergilendiği Erzurum Tanıtım Günlerinde kente büyük bir heyecan geldiğini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bütünleşerek ve kardeşliğimizi bir kez daha gösterme şansını bu vesileyle göstermiş olduk. Erzurumlu kardeşlerimizi ve bütün vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Sizlerin hizmetinde olmak bize ayrı bir gurur veriyor” ifadelerini sarf etti.

Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok, “Başkanım sizlere bir kez daha bizlere verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Biz Erzurum’un kültürünü tanıtmak için sizlerle büyük bir organizasyon gerçekleştirdik. Tanıtım günlerimiz ile kentimizde yaşayan ve il dışından gelen vatandaşlarımızla bir araya geldik. Erzurum’u özlemle arayan kardeşlerimiz Dadaşların diyarı Erzurum’u Kocaeli’de yaşama şansı yakaladı” şeklinde konuştu.

Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35