Bilgievleri’nden geleceğe hamle

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bu yıl ikincisini düzenlediği Geleceğe Hamle Satranç Turnuvasının kazananları belli oldu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri...

Bilgievleri’nden geleceğe hamle

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bu yıl ikincisini düzenlediği Geleceğe Hamle Satranç Turnuvasının kazananları belli oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bu yıl ikincisini düzenlediği “Geleceğe Hamle Satranç Turnuvası 2” hafta sonunda yapıldı. Oldukça zorlu mücadelelere sahne olan turnuvada Bilgievi öğrencileri farklı strateji ve hamlelerle göz doldururken geleceğe hamle yaptı. Başiskele Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve “Bilgievleri Geleceğe Hamle 2” adını taşıyan ödüllü turnuvaya Bilgievlerinde eğitim gören 1-8. Sınıf arasında öğrenim gören öğrenciler katıldı. Turnuvada öğrencileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Kemal Ceylan, Türkiye Satranç Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Ahmet Açıkgöz, Başiskele Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferhat Solakoğlu,Turnuva Gözlemcisi ve Ulusal Hakem Gökhan Destan ve veliler yalnız bırakmadı.

Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilen turnuva 4 ayrı kategoriden oluştu. Her Bilgievinden 16 öğrencinin katıldığı turnuvada toplam 256 öğrenci yarıştı. Turnuvayı takip eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu salondaki çocuklara seslenerek, “Bizim çocuklarımız dünyanın en güzel, en akıllı çocukları. Size ne yapsak az. Sizler bu ülkeye yeni hamleler yapacaksınız. Bu ülkeyi bizlerden daha da iyi yöneteceksiniz. Bizler de sizin en iyi şekilde yetişmeniz için elimizden geleni yapacağız. Bugün Türkiye’ye örnek bir hamle yapıyoruz” dedi.

Tüm gün süren zorlu ve keyifli bir mücadeleye sahne olan turnuvada, Bilgievi öğrencileri satranç bilgileri ve yaptıkları hamlelerle beğeni topladı. Yarışma dört kategoride sınıf seviyelerine göre yapıldı. Her kategorinin birinci, ikinci, üçüncüleri belirlendi. Son turun bitiminde ise dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı. Turnuvada, her kategoride, birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödül verildi. Ayrıca turnuvaya katılan tüm öğrencilere satranç takımı ve anı madalyası hediye edildi. Törenin sonunda Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Kemal Ceylan, hazırlık aşamasından kapanışa kadar emeği geçen herkese teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35