banner43

Belediyeden Kirletmeyelim Çağrısı

İzmit Belediyesi’nden, çevrenin kirletilmemesi konusunda çağrı yapıldı.Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan çağrıda, “Şehrimizin daha temiz olması en büyük arzumuz. Bu konuda vatandaşlardan da destek bekliyoruz. Çöplerin,...

Belediyeden Kirletmeyelim Çağrısı
İzmit Belediyesi’nden, çevrenin kirletilmemesi konusunda çağrı yapıldı.
Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan çağrıda, “Şehrimizin daha temiz olması en büyük arzumuz. Bu konuda vatandaşlardan da destek bekliyoruz. Çöplerin, çöp konteynır ve kutularına atılması, çevreye rast gele çöp atılmaması, piknik yapılan yerde çöplerin bırakılmaması en büyük destek olacaktır. Özellikle açık alanlarda, yol kenarlarında yoğun şekilde çöplerle karşılaşıyoruz. Bizleri en çok üzen de çöp konteynırı boş iken, çöplerin dışına atılmasıdır. Otobüs duraklarında, sigara izmaritlerinin atılacağı yerler olmasına rağmen, izmaritlerin yerlere atılmasına anlam vermek mümkün değil. Çevre konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerekir. Belediye nasıl olsa temizliyor diyerek, çevrenin kirletilmesi hiç de hoş olmuyor” denildi.
Yapılan çağrıda ayrıca cadde ve sokaklar, boş alanlara inşaat atığı atmanın yasak olduğu hatırlatılarak, “İzmit Belediyesi olarak inşaat atıklarını toplamak için özel bir ekip oluşturuldu. 2 kamyonet ve 2 adet kepçe ile haftanın 6 günü mahallelerden inşaat atığı topluyoruz. Ev ve işyerlerinde tadilat yapan vatandaşlar, atıklarını aldırmak için 318 00 00- 1661 numaralı telefonunu arayabilirler. Bizlerin bilgisi dışında yol kenarlarına, sokaklara, boş alanlara inşaat atığı bırakarak çevre kirliliği oluşturanlar hakkında cezai işlem yapılmaktadır” dediler.
İzmit Belediyesi tarafından haftada 150 tona yakın inşaat atığı toplandığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35