Kırşehirli sporcu Urkuş Işık 3 bin metrede Balkan Şampiyonu oldu

Balkan U-20 salon atletizm şampiyonası’nda Kırşehirli sporcu Urkuş Işık, 3 bin metrede balkan şampiyonu oldu.Türkiye Genç Milli Atletizm Takımı ile balkan U-20 salon atletizm şampiyonasında mücadele eden Urkuş Işık, 3 bin metrede balkan...

Kırşehirli sporcu Urkuş Işık 3 bin metrede Balkan Şampiyonu oldu

Balkan U-20 salon atletizm şampiyonası’nda Kırşehirli sporcu Urkuş Işık, 3 bin metrede balkan şampiyonu oldu.

Türkiye Genç Milli Atletizm Takımı ile balkan U-20 salon atletizm şampiyonasında mücadele eden Urkuş Işık, 3 bin metrede balkan şampiyonu olarak Kırşehir’in gururu oldu.

Kırşehir’in uluslar arası platformda adını duyuran şampiyon sporcu Işık, madalyasını Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’dan aldı.

Birincisi İstanbul’da düzenlenen balkan şampiyonasının bu seneki adresi Bulgaristan’ın Başkenti Sofya oldu. 10 Şubat 2018 tarihinde Sofya’da yapılan balkan U-20 (Gençler) salon atletizm şampiyonası’na 11 Balkan Ülkesinin yanı sıra Türkiye’den U-20 Türkiye Genç Milli Takımı da katıldı.

Balkan U-20 salon atletizm şampiyonası’nda Türkiye Genç Milli Takımı 2 altın, 6 gümüş ve 7 de bronz madalya ile toplamda da 15 madalya kazanma başarısı gösterdi.

Kırşehirli sporcu Urkuş Işık balkan U-20 (Gençler) salon atletizm şampiyonasında 4 x 100 metre erkeklerden sonra altın madalya alan ikinci Türk sporcu olma özelliği taşıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35