Melikgazi Belediyesi iklime uygun ağaçlandırma yapıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesinde yer alan kentsel ağaçların künyesinin çıkarılarak Kayseri iklimine ve yüksekliğine en önemlisi şehir yerleşimine uygun ağaçların dikileceğini söyledi.Birçok park ile...

Melikgazi Belediyesi iklime uygun ağaçlandırma yapıyor
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesinde yer alan kentsel ağaçların künyesinin çıkarılarak Kayseri iklimine ve yüksekliğine en önemlisi şehir yerleşimine uygun ağaçların dikileceğini söyledi.
Birçok park ile yeşil alanlarda bulunan ve ancak şehir yaşamına uygun bulunmayan daha da önemlisi insan sağlığına alerjik ve solunum rahatsızlığına sebep olan kavak türü ağaçlarının kesildiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Tarım İl Müdürlüğünden rapor alınarak ömrünü tamamlamış kavak ağaçlarının can güvenliği açısından kesildiğini kaydetti.
Şehir yerleşime ve insan sağlığına uygun olan hem estetik hem de iklim ve yükseklik şartlarına denge sağlayan çınar, mavi ladin, top akasya, huş, kestane ve ıhlamur gibi fidanların dikilmesine ağırlık verileceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, sonbahar döneminde yine halkında katılımı ile fidanları toprak ile buluşturulacağını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35