Her mahalle haşerata karşı haftada 2 gün ilaçlanıyor

MELİKGAZİ BELEDİYESİ VATANDAŞLARIN RAHAT BİR YAZ GEÇİRMELERİ AMACIYLA HAŞERE, KARASİNEK VE SİVRİSİNEKLE MÜCADELE KAPSAMINDA MAHALLELERDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. 10 ARAÇLA KAPSAMLI ÇALIŞMA YAPAN EKİPLER, 58 MAHALLENİN TAMAMINDA ETKİN İLAÇLAMA UYGULUYOR.

Her mahalle haşerata karşı haftada 2 gün ilaçlanıyor

Melikgazi Belediyesi vatandaşların rahat bir yaz geçirmeleri amacıyla haşere, karasinek ve sivrisinekle mücadele kapsamında mahallelerde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. 10 araçla kapsamlı çalışma yapan ekipler, 58 mahallenin tamamında etkin ilaçlama uyguluyor.

Gece gündüz, mahallelerde ilaçlama çalışmalarının yapıldığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Vatandaşlarımızın rahat ve haşeresiz bir yaz geçirmelerini hedefliyoruz. Havaların ısınması ile birlikte başlattığımız ilaçlama çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Tedbiri elden bırakmadan 84 mahallemizin tamamında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gece ve gündüz merkezdeki ilaçlama çalışmalarına ek olarak kırsal mahallelerde de ilaçlama yapıyoruz. Bu kapsamda ilaçlama ekipleri, kırsal mahallelerde ilaçlama çalışmalarını periyodik olarak sürdürerek, vatandaşların rahat bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor. İlaçlama ekiplerimiz, mahallelerdeki dere kenarlarını, çöp bidonları, foseptikler, bataklıklar, süs havuzları, akışı olmayan arklar, tuvaletler, rögarlar ve su birikintilerinin bulunduğu alanlarda periyodik olarak ilaçlama yapılıyor.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35