Kafkas Üniversitesi’nde “Kampüs Park” çalışmaları sürüyor

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ)’de “Kampüs Park” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.KAÜ yerleşkesinde çevre düzenlemeleri kapsamında, yapımı devam eden 33 bin metrekarelik alana sahip olan “Kampüs Park” çalışmaları yoğun...

Kafkas Üniversitesi’nde “Kampüs Park” çalışmaları sürüyor

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ)’de “Kampüs Park” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

KAÜ yerleşkesinde çevre düzenlemeleri kapsamında, yapımı devam eden 33 bin metrekarelik alana sahip olan “Kampüs Park” çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

Kars’ın en büyük park alanına sahip olma özelliğini taşıyacak olan “Kampüs Park” tamamlandığında ziyaretçilerine birçok hizmeti bir arada sunacak.

Parkta yer alan havuz, ışık ve müziğin ritmi ile fıskiyelerde oluşan muhteşem görselle misafirlere eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak. Ayrıca kondisyon aletleri, yürüyüş ve bisiklet yolları ve kamelyaları da içinde barındıran park alanı her açıdan zengin bir özelliğe sahip olacak.

Çocukların da unutulmadığı park alanında, özel tasarlanan kauçuk zemin üzerine oyun parkları kuruldu. Çocuklar, parkta salıncak ve kaydırak gibi birçok çeşidin yer aldığı oyun grubunda eğlenceli vakit geçirebilecek.

Devam eden çalışmalar hakkında açıklama yapan Kafkas Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Alpaslan Yüce, hava koşulları ve yoğun yağışlardan dolayı kısa süreliğine yavaşlayan çalışmaların, havaların düzelmesi ile birlikte tüm hızı ile devam ettiğini ve en kısa sürede tamamlanıp Kars’a ve Üniversitenin hizmetine sunulacağını kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35