Seferihisar sanayi sitesi yenileniyor

Seferihisar Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) aldığı hibeyle sanayi sitesini adeta yeni baştan yapacak. Proje 765 bin liraya mal olacak.İZKA’nın teklif çağrısına çıkmış olduğu “Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme...

Seferihisar sanayi sitesi yenileniyor
Seferihisar Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) aldığı hibeyle sanayi sitesini adeta yeni baştan yapacak. Proje 765 bin liraya mal olacak.
İZKA’nın teklif çağrısına çıkmış olduğu “Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı” değerlendirme sonuçları açıklandı. Seferihisar Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Seferihisar Kaymakamlığı ortaklığı başvurulan “Seferihisar Küçük Sanayi Sitesinin Çevre Düzenlemesi Projesi” İZKA tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yüzde 75 hibe almaya hak kazandı. Proje 765 bin 589 liraya mal olacak. Maliyetin yüzde 75’i olan 574 bin 192 lira İZKA tarafından karşılanacak. Hibeyle sanayi sitesi adeta yeni baştan yapılacak.
“İhtiyaçları karşılamada yetersizdi”
Projeyle bölgede küçük ölçekli işletmelerin yoğun olarak yer aldığı sanayi altyapıları ile çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, bu bölgelerde yerleşik işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda daha kaliteli hizmet sunulmasının ve Seferihisar’ın girişinde bulunan sanayi sitesi’nin düzenlenmesiyle yerel ekonominin düzenlenmesi, çalışma ortamlarının iyileştirilmesi ve daha kaliteli hizmet hedefleniyor. Hazırladıkları projeyle ilgili konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Sanayi sitemiz yaklaşık 25 yıl önce yapılmış ve günümüz koşullarında artık ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalmaya başlamıştı. Uzun zamandır sanayi sitemizi yenilemeyi planlıyorduk. İZKA’nın çağrısını görünce, hibeden yararlanmayı ve projemizi hayata geçirmeyi planladık. Projemizin geçmesi nedeniyle çok mutluyum. İZKA personeline teşekkür ediyorum” dedi.
Yeniden projelendirilecek
Sanayi sitesinde çalışmaların başlamasıyla neler yapılacağından da bahseden Başkan Soyer, “Öncelikle sanayi sitesi alanını yeniden projelendireceğiz. Yeni sanayi sitemizde güvenlik birimleri ve danışma birimi olacak. Sanayi içi yönlendirme levhaları ekleyeceğiz, yolları iyileştirip elektrik kablolarını yer altına alacağız. Elektrik hattı ve trafolar yenilecek. Sokak aydınlatmaları yenilenecek, bekleme ve rekreasyon alanları sitenin içerisine eklenecek. Kısaca sanayi sitesini baştan aşağı yenileceğiz ve günümüz koşullarına uygun modern bir hale dönüştüreceğiz. İlçemize ve sanayi esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 160 iş yerinden oluşan Seferihisar Sanayi Sitesi’nin yenileme çalışmaları, 2016 son çeyreğinde başlayacak ve Haziran 2018’de tamamlanacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35