banner43

Ödemiş Süs-bir Başkanından Ucuza Ürün Alınmasına Tepki

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (Süs-Bir) Başkanı Hüseyin Cabbar, son günlerde üreticinin yaşadığı sıkıntıları fırsata dönüştürmek isteyenlerin ucuza alım yaptığını belirterek, "Vurguncu bir anlayışla üreticinin zor...

Ödemiş Süs-bir Başkanından Ucuza Ürün Alınmasına Tepki
Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (Süs-Bir) Başkanı Hüseyin Cabbar, son günlerde üreticinin yaşadığı sıkıntıları fırsata dönüştürmek isteyenlerin ucuza alım yaptığını belirterek, "Vurguncu bir anlayışla üreticinin zor gününü fırsat bilmek üretime büyük darbe vurur" dedi.
Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (Süs-Bir) Başkanı Hüseyin Cabbar, son günlerde sektörde yaşananlara ilişkin bir değerlendirmede bulundu. Yönetim kurulu üyesi Muammer Ardıcak ile açıklamalarda bulunan Cabbar, piyasadan üretim maliyetine ürün toplatıldığını öne sürdü. Bu durumu etik bulmadıklarını dile getiren Cabbar, "Bugün piyasamızdaki durgunluğu fırsat bilip çok ucuza toplu ürün alındığını görüyoruz. Sıkışık durumdaki üreticimiz neredeyse maliyetine satış yapmak zorunda kalıyor. Bir zamanlar yöremizde salçalık biber, tütün, pamuk gibi ürünler de tıpkı bu yanlış politikalarla yok oldu gitti. Bu ürünler aynı bu şekilde üreticinin ezilmesiyle elimizden kaydı. Üretici ezilirse üretim biter. Sıra süs bitkilerine gelmemeli. Her geçen gün büyüyen üretimden bu şekilde faydalanmaya çalışmak etik değil. Vurguncu bir anlayışla üreticinin zor gününü fırsat bilmek üretime büyük darbe vurur. Çok çok ucuza alınan ürünler gelecekte Ödemiş’teki üretimi bitirir. Üreticinin zor gününden istifade etmeye çalışanlar bilmelidir ki; ülkemize ve üretime en büyük kötülüğü yapıyor. Bu nedenle son günlerde Ödemiş’te oluşan bu durumu doğru bulmuyoruz. Herkesi etik çerçeveler içinde hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35