Kemalpaşa hafta sonu akına uğruyor

Gürültüden ve stresten uzak bir hafta sonu geçirmek isteyen İzmirliler, Kemalpaşa’da bulanan sosyal ve kültürel tesisler ile mesire alanlarına büyük ilgi gösteriyor.Kemalpaşa ilçesi, özellikle hafta sonları büyük bir yoğunluk yaşıyor....

Kemalpaşa hafta sonu akına uğruyor

Gürültüden ve stresten uzak bir hafta sonu geçirmek isteyen İzmirliler, Kemalpaşa’da bulanan sosyal ve kültürel tesisler ile mesire alanlarına büyük ilgi gösteriyor.

Kemalpaşa ilçesi, özellikle hafta sonları büyük bir yoğunluk yaşıyor. Kemalpaşa Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Park Orman Kemalpaşa Sosyal Tesisleri, yiğitler mesire alanının yanı sıra Kazak Vadisi ve Nazarköy gibi sosyal ve kültürel yerlerinde ilçede bulunması vatandaşların tercih sebebi oluyor. Onlarca insanın temiz hava ve doğayla iç içe bir hafta sonu geçirmek için tercih ettiği Kemalpaşa’da, belediye tarafından yapılan Park Orman Kemalpaşa Sosyal Tesisleri, serin havası, oyun ve dinlenme alanları, ulaşım kolaylığı ve geniş otoparkı ile tercih sırasının en başında yer alıyor. Boncukları ile meşhur Nazarköy ve kımız çiftliği de, gerek İzmir’den gerekse çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşların uğrak yerleri arasında yer alıyor.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçeye Göl Park adı altında bir eser daha kazandırmak için başlattıkları çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu müjdelerken, Kemalpaşa’nın cazibeler merkezi haline geleceğini vurguladı. Başkan Uğurlu, "İlçemiz özellikle hafta sonları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. İlçemize kazandırdığımız Park Orman Kemalpaşa sosyal tesislerinde vatandaşlarımıza sağladığımız ortam ile temiz ve doğayla iç içe bir hafta sonu geçirme fırsatı buluyorlar. Ayrıca Yiğitler mahallemizde bulunan mesire alanı ve Nazarköy ile kımız çiftliğinin de ilçemizde olması ilçemize ayrı bir güzellik katıyor. Böylelikle insan sirkülasyonunun oldukça fazla olduğu ilçemize daha sorumlu bir anlayışla çok daha fazla hizmet etmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

Başkan Uğurlu, Kemalpaşa’ya çok daha farklı cazibe merkezleri kazandırmak adına başlattıkları bir çok proje olduğunu vurgulayarak, çalışmalarının ise devam ettiğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35