İzmir’de işçi ve emekçilere alkışlı destek

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ'NÜN, KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİ İLE İLAN EDİLEN 3 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA DENK GELMESİ SEBEBİYLE, İZMİR’DE BALKONLARA ÇIKAN VATANDAŞLAR, İŞÇİ VE EMEKÇİLERE ALKIŞLARLA DESTEK OLDU.

İzmir’de işçi ve emekçilere alkışlı destek

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, korona virüs salgını nedeni ile ilan edilen 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelmesi sebebiyle, İzmir’de balkonlara çıkan vatandaşlar, işçi ve emekçilere alkışlarla destek oldu.

İşçi ve emekçiler tarafından dünya çapında birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kabul edilerek çeşitli kutlamaların yapıldığı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında İzmir’in de aralarında bulunduğu 31 ilde ilan edilen 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına denk geldi. Sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı vatandaşlara çağrıda bulunan işçi sendikaları, ’1 Mayıs akşamı balkonlardayız’ açıklamasında bulundu. Bunun üzerine saatler 21.00’i gösterdiğinde İzmir’in Bornova ilçesinde ikamet eden birçok vatandaş balkonlara çıkarak, alkışlar eşliğinde ’Yaşasın 1 Mayıs’ sloganları atarak, işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35