Başkan Uyar’dan ikametgah çağrısı

Urla’nın her mahallesini düzenli olarak ziyaret eden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Kalabak Mahallesi halkıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı. Uyar, daha iyi hizmet verebilmek için Urla’da ikinci konutu bulunan yazlıkçılara ikametgahlarını...

Başkan Uyar’dan ikametgah çağrısı
Urla’nın her mahallesini düzenli olarak ziyaret eden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Kalabak Mahallesi halkıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı. Uyar, daha iyi hizmet verebilmek için Urla’da ikinci konutu bulunan yazlıkçılara ikametgahlarını Urla’ya almaları çağrısında bulundu.
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Belediyesi Meclis Üyeleri, 21. Dönem Milletvekili Ayşe Gürocak ve Kalabak Muhtarı Salih Çalay’ın da katılımıyla Kalabak Mahallesi halkıyla bir araya geldi. Urla’nın 800 kilometrekare alana yayılmış büyük bir ilçe olduğunu söyleyen Başkan Uyar, ikinci konutu bulunan yazlıkçılara çağrıda bulunarak, daha iyi hizmet verebilmek için yazlıkçılardan ikametgahlarını Urla’ya almalarını istedi. Uyar, resmi rakamlara göre 60 bin nüfusa sahip olduklarını fakat bu rakamın neredeyse üç katı insanın Urla’da yaşadığını belirtti. Uyar, “Ne yazık ki resmi rakamlara göre devletten bütçe alıyoruz, personel sayımız bu rakama göre belirleniyor. Eğer burada yaşayan vatandaşlar ikinci ikametlerini Urla’ya alırlarsa belediye olarak daha verimli hizmet edebiliriz” ifadelerini kullandı.
Sorunlar not edildi
“Geçmişe dayalı birçok sorunun olduğunu biliyorum ve bu sorunları çözüme kavuşturmak için buraya geldim” diyen Başkan Uyar, mahalle sakinleri ile birlikte Kalabak’ı daha güzel ve özel bir semt haline getirmek istediklerini söyledi. Kanunlar çerçevesinde uygulamalar yaptığını dile getiren Başkan Uyar, vatandaşların tüm sorunlarını dinleyerek yanıtlar verdi. Urla Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Muhtarlık İşleri ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüklerinin de katılım gösterdiği toplantıda, vatandaşlardan gelen sorunlar yetkililer tarafından not edilerek takvime alındı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35