banner43

Hakkari’de Karla Mücadele Başladı

Hakkari’de üç gün buyunca devam eden kar yağışının ardından, belediyenin karla mücadele ekipleri, çarşı merkezinde kar temizleme çalışmalarına başladı.Dün karla mücadele için kriz masası kuran belediyenin ekipleri, kar yağışının...

Hakkari’de Karla Mücadele Başladı
Hakkari’de üç gün buyunca devam eden kar yağışının ardından, belediyenin karla mücadele ekipleri, çarşı merkezinde kar temizleme çalışmalarına başladı.
Dün karla mücadele için kriz masası kuran belediyenin ekipleri, kar yağışının sona ermesinin ardından bugün sabah saatlerinde Hakkari genelinde kar temizleme çalışması başlattı. Bulvar Caddesi’nde 3 kamyon, 2 greyder ve 2 kepçe ile başlatılan temizlik çalışmalarına belediyenin temizlik işçileri de destek veriyor. Zabıta Müdürlüğü aracından esnaflara ve işyeri sahiplerine yapılan anonsta çatılarda biriken karların temizlenmesi istendi. Çarşı merkezindeki çalışmalar sırasında yol tek yönlü olarak trafiğe kapatılırken, ara sokaklarda toplanan kar kütleleri kepçe yardımı ile kamyonlara yüklenerek şehir dışına çıkartılıyor..
Bazı esnafların işyerlerinin önünde kardan yaptığı tünellerde ateş yakıp ısınmaya çalışması ise dikkat çekti. Öte yandan aşırı yağış nedeniyle Hakkari-Çukurca, Yüksekova-Esendere yollarının kar ve tipi nedeniyle trafiğe kapalı olduğu öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35