banner43

Atık su kanalı kapatılmayı bekliyor

Hakkari’nin Biçer Mahallesi sakinleri, evlerinin arasında geçen atık su kanalına çare bulunmasını istiyor.Biçer Mahallesi Gülüreşbaba Türbesi arkasında geçmekte olan atık su kanalına kanalizasyon suyunun karıştığını ve mahalleye pis...

Atık su kanalı kapatılmayı bekliyor

Hakkari’nin Biçer Mahallesi sakinleri, evlerinin arasında geçen atık su kanalına çare bulunmasını istiyor.

Biçer Mahallesi Gülüreşbaba Türbesi arkasında geçmekte olan atık su kanalına kanalizasyon suyunun karıştığını ve mahalleye pis koku saçtığını belirten aileler, evlerinden dışarı çıkamaz olduklarını söylediler. Yıllardır bu sorunla karşı karşıya olduklarını anlatan mahalle sakinleri, havaların ısınmasıyla birlikte pis kokuların tüm mahalleyi sardığını ifade ettiler.

Naile Akboğa isimli bir kadın ise, kanalın evlerinin önünde geçtiği için kapı ve pencerelerini açamadıkları için evlerinde adeta hapis hayatı yaşadıklarını söyledi. Akboğa, “Geçmekte olan bu atık su kanalı daha önce sulama suyu olarak kullanılıyordu. Ancak kentin her geçen gün büyümesi üzerine bazı evlerin kanalizasyonu bu kanala bağlanmış durumda. Havaların ısındığı bugünlerde pis kokulardan dolayı neredeyse hepimiz hasta olacağız. Yeni belediye başkan vekilimizden ricamız, buna bir an önce çözüm bulmasıdır” şeklinde konuştu.

Belediye yetkilileri ise, söz konusu kanala çözüm bulmak için çalışmaların başlatıldığını belirttiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35