Selim’de fidan dikimi yapıldı

TARSİM’in "Bir Poliçe Bir Fidan Her Köy Bir Orman" Projesi kapsamında, Selim’e bağlı Koyunyurdu İlkokulu’nda sarıçam fidan dikimi yapıldı.Selim Koyunyurdu köyünde gerçekleştirilen fidan dikiminde yaklaşık 250 çam fidanı toprakla...

Selim’de fidan dikimi yapıldı

TARSİM’in "Bir Poliçe Bir Fidan Her Köy Bir Orman" Projesi kapsamında, Selim’e bağlı Koyunyurdu İlkokulu’nda sarıçam fidan dikimi yapıldı.

Selim Koyunyurdu köyünde gerçekleştirilen fidan dikiminde yaklaşık 250 çam fidanı toprakla buluştu.

Fidan dikim törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Uluman, TARSİM Erzurum Bölge Müdürü Meriç Özdemir, İl Müdürlüğü teknik personelleri, TARSİM Erzurum Bölge Müdürlüğü çalışanları, köy muhtarları, üreticiler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Fidan dikiminden önce öğrencilerle sohbet eden Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, öğrencilere, anne ve babalarının köyde yapmış olduğu tarımsal ve hayvansal üretimlerde Bakanlığın rolünden bahsederek, dikilecek olan fidanlara sahip çıkmalarını onları korumalarının söyledi. Düzgün, ayrıca etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Öğrenciler İl Müdürlüğü teknik personelleri eşliğinde fidan dikimi yapıtı. Dikimi yapılan fidanlara can suyu verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35