İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu kadınlara haklarını anlatılıyor

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu ortaklığında mahallelerde kadın hakları bilgilendirme toplantıları yapılıyor.Şimdiye kadar Cedit Emekli Evi, Gündoğdu Mahalle Konağı ve Orhan Mahallesi’ndeki Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan...

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu kadınlara haklarını anlatılıyor

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu ortaklığında mahallelerde kadın hakları bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Şimdiye kadar Cedit Emekli Evi, Gündoğdu Mahalle Konağı ve Orhan Mahallesi’ndeki Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan bilgilendirme eğitimlerine 300’den fazla kadının katıldığı kaydedildi.

Yuvam Akarca’daki eğitimde Kocaeli Barosu Kadın Hakları Merkezi avukatları Didem Turan, Nuriye Yılmaz, Aysun Kılınç, Görkem Korkut, Damla Özen, Merve Gürkan ve Damla Hoşbaşak da hazır bulundu. Bazı erkeklerin de takip ettiği eğitimde Av. Nuriye Yılmaz ve Av. Görkem Korkut yürürlükte olan kanunlar, haklar, şiddet ve şiddete maruz kalma durumunda yapılacaklar konularında bilgi verdi. Kadınların çeşitli sorularının da cevaplandırıldığı eğitimin oldukça yararlı geçtiği ifade edildi. İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan kadın hakları broşürünün de dağıtıldığı eğitimlerin 15 günde bir farklı yerde yapıldığı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35