Halk merkezlerinde Atatürk’ü andılar

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yıl dönümünde, düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla andı.Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı halk merkezleri ve gençlik merkezlerinde,...

Halk merkezlerinde Atatürk’ü andılar

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yıl dönümünde, düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla andı.

Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı halk merkezleri ve gençlik merkezlerinde, Mustafa Kemal Atatürk unutulmadı. 11 halk merkezinde ve 2 gençlik merkezinde düzenlenen anma programlarına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Daha çok kadın ve çocukların katıldığı anma programlarında, önce Atatürk ile ilgili şiirler okundu. Şiirlerin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının son 300 gününün anlatıldığı, 1993 yılında çekilen ’Sarı Zeybek’ adlı belgesel film izlendi. Programa katılanlar zaman zaman duygu dolu anlar yaşarken, Sarı Zeybek’i izleyen çocuklar da büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı hakkında bilgi sahibi oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35