Eskişehir kültür ve sanatında büyük emekleri olan şair Feyzi Halıcı vefat etti

Eskişehir’in kültür ve sanatına uzun yıllar katkı sağlayan, Eskişehir şiirinin ve şairlerinin, aşıklarının Türkiye genelinde tanınmasına vesile olan şair Feyzi Halıcı İstanbul’da vefat etti.Türk halk kültürü ve aşıklık geleneğinin...

Eskişehir kültür ve sanatında büyük emekleri olan şair Feyzi Halıcı vefat etti

Eskişehir’in kültür ve sanatına uzun yıllar katkı sağlayan, Eskişehir şiirinin ve şairlerinin, aşıklarının Türkiye genelinde tanınmasına vesile olan şair Feyzi Halıcı İstanbul’da vefat etti.

Türk halk kültürü ve aşıklık geleneğinin canlanmasında büyük emekleri olan Türkiye’nin yetiştirdiği önemli kültür insanlarından biri olan şair Feyzi Halıcı’nın cenazesi 11 Ekim Çarşamba günü Konya Mevlana Türbesi yanındaki Yavuz Selin Camii’nden kaldırılarak Konya Musalla Mezarlığı’na defnedilecek. Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER) Başkanı Ertuğrul Şakar, vefat eden şair Feyzi Halıcı hakkında yaptığı açıklamada, ’’Eskişehir ilimizde geçmişte Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftalarında Eskişehir’in kültür ve sanatına katkıda bulunan ve Eskişehir şiirinin ve şairlerinin, aşıklarının Türkiye genelinde tanınmasında vesile olan rahmetli şair Feyzi Halıcı’ ya şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Eskişehir Şairler Yazarlar ve Ozanlar Derneği olarak, aziz üstadımıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Eskişehir’imize ve Türkiye’mize yaptığı hizmetleri asla unutmayacağız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35