Telefonu yerine kulaklık gönderen internet sitesine dava açıldı

ZONGULDAK'ın Kilimli İlçesi'nde 30 yaşındaki Murat Köktürk, internetten 100 liraya aldığı cep telefonu yerine bilgisayar kulaklığı gönderilince polise şikayette bulundu. Savcılık soruşturması sonunda alışveriş sitesi sahibi...

Telefonu yerine kulaklık gönderen internet sitesine dava açıldı
ZONGULDAK'ın Kilimli İlçesi'nde 30 yaşındaki Murat Köktürk, internetten 100 liraya aldığı cep telefonu yerine bilgisayar kulaklığı gönderilince polise şikayette bulundu. Savcılık soruşturması sonunda alışveriş sitesi sahibi A.Ç. hakkında, 'dolandırıcılık' suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Kilimli'de sokaklarda çiçek, parfüm, oyuncak satarak geçimini sağlayan Murat Köktürk, 25 Ağustos 2014'de, piyasada 2 bin liraya satılan cep telefonunun internetteki bir alışveriş merkezinde kampanya yapılarak 100 liraya satıldığını görüp sipariş verdi. Köktürk, 4 Eylül'de Kilimli PTT Şubesi'ne gelen kargoyu, açmadan 100 lira ödeyerek teslim aldı. Bu tür alışverişlerde bazen başka ürünlerin gönderildiğine ilişkin basında yer alan haberleri okuyup, aynı durumla karşılaşabileceğini düşünen Köktürk, kutuyu video kaydı eşliğinde açtığında bilgisiyar kulaklığı ile karşılaştı.
7 YIL HAPİS İSTEMİ
Köktürk, polise gidip dolandırıldığını söyleyerek şikayette bulundu. Cumhuriyet Savcılığı'nın 1.5 yıl süren soruşturması sonucunda alışveriş sitesi sahibi A.Ç. hakkında Zonguldak 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'basın ve yayın araçlarının sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle dolandırıcılık' suçlamasıyla 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. A.Ç., 23 Mart'ta ilk kez hakim karşısına çıkacak.
'BUNDAN BİR ŞEY ÇIKMAZ' DEDİLER
Kutudan cep telefonu yerine kulaklık çıkınca alışveriş sitesini aradığını, telefondaki kişinin kendisine hakaret ettiğini ileri süren Köktürk, şöyle konuştu:
"Bu konunun hukuki olarak peşinde olacağımı ona söyledim. Dediğimi de yaptım. Bana birçok kişi, 'Bundan bir şey çıkmaz, bir şey olmaz. 100 lira için uğraşmaya değmez. İnternette nereden bulacaksın?' dediler. Ben de, 'Ben şikayetçi olmazsam, sen şikayetçi olmazsan, bu tür kişiler bu şekilde birçok vatandaşı dolandırarak vurgun yapar' dedim ve hakkımı aradım. Şimdi ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Sonuna kadar da takip edeceğim."
100 LİRAYI GERİ GÖNDERMİŞ
İddianame tebliğ edilince alışveriş sitesi sahibinin 100 lirayı PTT şubesine gönderdiğini öğrendiğini ifade eden Köktürk, "Ben bu parayı çekmedim ve çekmeyeceğim. Şahsın kendini kurtarmak için parayı yatırdığını düşünüyorum ama ben dolandırıldım ve peşini bırakmayacağım" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35