Nişanlısıyla daha fazla vakit geçirebilmek için hızlı trene bomba ihbarı yaptı

Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA’da yüksek hızlı trende bomba olduğu ihbarını alan polis alarma geçti. Konya-Ankara seferini yapacak olan tren boşaltılırken, bomba uzmanı köpekle trende arama yapıldı. Yapılan araştırma sonrası ihbarı,...

Nişanlısıyla daha fazla vakit geçirebilmek için hızlı trene bomba ihbarı yaptı

Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA’da yüksek hızlı trende bomba olduğu ihbarını alan polis alarma geçti. Konya-Ankara seferini yapacak olan tren boşaltılırken, bomba uzmanı köpekle trende arama yapıldı. Yapılan araştırma sonrası ihbarı, askerden izine gelen ve yüksek hızlı tren ile Ankara’ya gidecek olan 20 yaşındaki M.C.’nin, aynı yaştaki nişanlısı A.H. ile daha fazla vakit geçirebilmek için yaptığı ortaya çıktı. Şüpheliler gözaltına alındı. 
Konya Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat telefonuna Konya-Ankara seferini yapacak olan yüksek hızlı trende bomba olduğu ihbarı yapıldı. Hemen harekete geçen polis saat 12.25’te yapılması planlanan seferi durdururken, istasyonda geniş güvenlik önlemi aldı. Yüksek hızlı trendeki yolcular boşaltıldı. Olay yerine bomba uzmanı köpekler getirildi. Özel eğitimli köpekler eşliğinde yaklaşık 1,5 saat süren arama sonrasında herhangi bir bomba izine rastlanmadı.
Yapılan teknik takip sonrası ihbarın tren istasyonunda bulunan bir cep telefonu sinyalinden geldiğini tespit eden polis telefon numarasından, bu kişinin M.C. olduğunu belirledi. Trendeki yolcu listesinde de aynı adın bulunduğunu belirleyen polis, M.C.’yi istasyonda beklerken gözaltına aldı.
Askerden izine gelen ve Ankara’ya gideceği belirlenen M.C.’nin polise, nişanlısı A.H. ile daha fazla vakit geçirebilmek için hızlı trene bomba ihbarında bulunduğuna ilişkin ifade verdiği öğrenildi. Nişanlısı A.H. ile birlikte polis tarafından gözaltına alınan M.C. ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürülürken basın mensuplarını görünce, "Bir şey mi var da çekiyorsunuz?" diye tepki gösterdi. Neden ihbarda bulunduğu sorusu üzerine de "Olayın aslını bilip bilmeden çekiyorsunuz?" diye cevap verdi.
Trendeki aramaları bekleyen yolcular ise çalışmalarının bitirilmesinin ardından sıkı güvenlik önlemi altında yeniden trene alındı. Tren gecikmeli olarak Ankara'ya haraket etti. 

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35