IŞİD militanları Telabyad'a saldırdı (2)

SINIRI AŞAN MERMİLER İKİ EVE İSABET ETTİ IŞİD militanlarının Telabyad'a saldırması ve burada denetimi elinde bulunduran PYD'lilerin karşılık vermesiyle dün gece başlayıp sabaha kadar süren şiddetli çatışmalar sırasında ateşlenen...

IŞİD militanları Telabyad'a saldırdı (2)

SINIRI AŞAN MERMİLER İKİ EVE İSABET ETTİ
IŞİD militanlarının Telabyad'a saldırması ve burada denetimi elinde bulunduran PYD'lilerin karşılık vermesiyle dün gece başlayıp sabaha kadar süren şiddetli çatışmalar sırasında ateşlenen otomatik silahlara ait mermiler sınırı aşarak Akçakale'de iki eve isabet etti.
Gece süren çatışmalar sırasında sınırı aşan mermiler Yeni Mahalle'de birbirine komşu olan Mustafa Altun ile Halil Sökmen’in evine isabet etti. Mermilerden birisi isabet ettiği pencere camını parçalarken, diğeri ise duvara isabet etti. Kimsenin yaralanmadığı olaylarda Altun ve Sökmen ailesi fertleri tedirginlik yaşadı. Sınırı aşan ve evlerinin camına isabet eden mermiyle korku yaşadıklarını anlatan Mustafa Altun, "Gece uyurken saat 03.00 sıralarında sese uyandık. Mermi bizim evin camına isabet etmişti. Çok korktuk ve hemen odamızı değiştirdik. Sabah baktığımızda odada kırk cam parçaları ile mermi çekirdeğini bulduk" dedi.
Öte yandan Telabyad'da zaman zaman silah sesleri gelmeye devam ederken, sınır hattındaki güvenlik önlemleri de en üst düzeyde tutuluyor.

FOTOĞRAFLI

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35