banner43

Gaspçı suç ortağına teslim ol çağrısı yaptı

Fatih KARAÇALI/ADANA, () - ADANA'da uyuşturucu bağımlısı olduğu ileri sürülen 23 yaşındaki Serhan Murat Kaplan ile 25 yaşındaki Ali Hesapçı, markete girip işletmeci Ali Çürümez'in 135 lirasını gasp etti. Yakalanan şüphelilerden Serhan...

Gaspçı suç ortağına teslim ol çağrısı yaptı

Fatih KARAÇALI/ADANA, () - ADANA'da uyuşturucu bağımlısı olduğu ileri sürülen 23 yaşındaki Serhan Murat Kaplan ile 25 yaşındaki Ali Hesapçı, markete girip işletmeci Ali Çürümez'in 135 lirasını gasp etti. Yakalanan şüphelilerden Serhan Murat Kaplan, gasp suçunu arkadaşının işlediğini ileri sürüp teslim olması için çağrı yaptı.
Merkez Yüreğir İlçesi'nin Kışla Mahallesi'nde market çalıştıran Ali Çürümez'in işyerine 26 Aralık'ta gelen yüzlerini atkı ile gizleyen eşofmanlı 2 genç, bellerindeki tabancayı gösterip 135 lira parayı gasp etti. Şikayet üzerine olay yerine gelen polis ekibi, soyguncuların eşkalini belirleyip yakalamak için çalışma başlattı. Gaspçılardan birinin üzerindeki eşofmanın dikkat çekici renkler taşıdığını öğrenen polis, gidebilecekleri yerleri araştırırken, başka bir markette bu kişilerin güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Yüzleri maskeli olarak markete giren şüphelilerin görüntüsünü çevredeki vatandaşlara izlettiren polisler, süphelilerin Serhan Murat Kaplan ile Ali Hesapçı olduğunu tespit etti.
Kimlikleri saptanan Serhan Murat Kaplan evine düzenlenen operasyonla yakalandı. Ali Hesapçı'nın ise Bursa'ya kaçtığı belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Kaplan ifadesinde, "Paramız bitmişti, uyuşturucu alacaktık. Arkadaşım soygun yapmayı teklif etti. Belinde silah vardı, benim de yanında olmamı istedi. Birlikte markete girdik, silahı gösterip parayı aldı. Gaspı arkadaşım yaptı, ben sadece yanında durdum" diyerek kendini savundu.
Tutuklanan Murt Kaplan, suç ortağının kendisini aklaması içinde teslim ol çağrısını yaptı.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35