Derik'te operasyonlar sona erdi, tahribat ortaya çıktı

DERİK (Mardin), () - MARDİN'in Derik İlçesi'nde hendek kazıp, barikat kurmak isteyen PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonlar tamamlandı. Operasyonlar sırasında meydana gelen çatışmaların izleri de ortaya çıkarken, bazı evlerde hasar...

Derik'te operasyonlar sona erdi, tahribat ortaya çıktı

DERİK (Mardin), () - MARDİN'in Derik İlçesi'nde hendek kazıp, barikat kurmak isteyen PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonlar tamamlandı. Operasyonlar sırasında meydana gelen çatışmaların izleri de ortaya çıkarken, bazı evlerde hasar meydana geldiği görüldü.
Derik İlçesi'nde hendek kazıp, barikat kurmak isteyen PKK'lılara yönelik güvenlik güçleri 19 Şubat günü operasyon başlattı. İlçenin Dağ, Kale, Cevizpınar ile Küçükpınar Mahallesi'Nde yoğunlaşan operasyonlarda sık sık çatışmalar görülürken güvenlik güçleri barikatları kaldırıp, hendeklerin büyük bölümün kaldırıdı, tuzaklanan patlayıcılar imha edildi. Operasyon sırasında çıkan şiddetli çatışmalar nedeniyle birçok ev ve işyerinin tahrip olduğu belirlendi.
İlçedeki çatışmalar nedeniyle 10 Şubat sabahı güvenlik gerekçesiyle uygulanan ilçeye giriş- çıkış yasağı, operasyonların sona ermesi nedeniyle bu sabah sonlandırıldı. İlçedeki minibüsler tekrar ilçelerarası seferlerine başlarken, çatışmalar nedeniyle ilçeyi terk edenler de dönmeye başladı. İlçenin bir çok noktasında alınan yoğun güvenlik önlemlerine devam edilirkenzırhlı araçlar mahallelerde tekrar hendek kazılmaması ve barikat oluşturulmaması için devriye geziyor.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35