banner43

Bartın'da kar hayatı felç etti

Ayhan ACAR/BARTIN, () - BARTIN'da önceki günden bu yana etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 93 santime ulaştı. Son yılların en yoğun kar yağışının etkili olduğu kent merkezinde...

Bartın'da kar hayatı felç etti

Ayhan ACAR/BARTIN, () - BARTIN'da önceki günden bu yana etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 93 santime ulaştı.
Son yılların en yoğun kar yağışının etkili olduğu kent merkezinde araçlar kar yığınlarının altında kaldı. Kentin yüksek mahallelerinde kar kalınlığı yer yer 1.5 metreye ulaştı. Vatandaşlar, araçlarının üzerinde ve kenarlarında biriken karı temizlemeye çalıştı. Belediye ekipleri, karla kaplanan cadde ve sokaklarda kar temizlemede yetersiz kaldı. Gazhane Parkı mevkiinde karda kayan araçlar kazalara neden oldu. Gecen Köyü Mevkii’nde bulunan halı sahanın çatısı ise üzerinde biriken kar nedeniyle çöktü.
Kar nedeniyle 265 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açma çalışmalarını sürdürüyor. Kar, Bartın- Amasra, Bartın- Kurucaşile ve Bartın- Karabük yollarında ulaşımı aksattı. Bu güzergahlarda zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35