Adana'da plastik fabrikasında yangın

Fatih KARAÇALI/ ADANA, () - ADANA'da bir plastik fabrikasında sabah saatlerinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonrasında kontrol altına alındı. Merkez Sarıçam İlçesi'nin Yürekli Mahallesi'ndeki Aytaç Durak...

Adana'da plastik fabrikasında yangın

Fatih KARAÇALI/ ADANA, () - ADANA'da bir plastik fabrikasında sabah saatlerinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonrasında kontrol altına alındı.
Merkez Sarıçam İlçesi'nin Yürekli Mahallesi'ndeki Aytaç Durak Bulvarı üzerinde bulunan Ocak Grup'a ait plastik kova, makara ve tıbbi malzemelerin üretildiği fabrikanın depo bölümünden dumanlar yükselmeye başladı. Ham madde ve imalatı yapılan ürünlerin bir arada bulunduğu depodaki yangına ilk müdahaleyi işçiler yaptı. Yaklaşık 40 işçinin çalıştığı fabrikadaki yangın kısa sürede büyüdü. Alevler, deponun tamamını kapladı. Yangının çıktığı fabrikaya gelen itfaiye ekipleri, alevlerin fabrikanın diğer bölümlerine sıçramasını önlemek için büyük çaba harcadı. Sağlık ekipleri de hazır bekletildi. Alevler, ekiplerin 2 saatlik çalışması sonrasında kontrol altına alındı. Yangını fark edip dışarıya çıkan bazı işçiler çalışmaları gözyaşları arasında izlerken, bazı çalışanlar ise itfaiyeye yardım etti.
Can kaybı yaşanmayan yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35