İş Güvenliğine Fotoğraf Yarışmasıyla Dikkat Çektiler

Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri iş güvenliğine dikkati çekmek için fotoğraf yarışması düzenledi.Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü ortaklığında iş güvenliği...

İş Güvenliğine Fotoğraf Yarışmasıyla Dikkat Çektiler
Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri iş güvenliğine dikkati çekmek için fotoğraf yarışması düzenledi.
Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü ortaklığında iş güvenliği ihmallerini konul alan “İş Güvenliği Hayat Kurtarır” adlı yarışmanın ödül töreni Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Üniversiteden çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı programda konuşan İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Çelenk Kaya, 4-5 yıl öncesinde kadar Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği konusunun çok ta gündem olmayan bir konu olduğunu anımsattı.
TÜRKİYE’DE HER GÜN 4 KİŞİ İŞ KAZASINDAN DOLAYI ÖLÜYOR
Günümüzde dünyada her gün 1 milyon iş kazası meydana geldiğini, Türkiye’de ise ortalama günde 172 iş kazası gerçekleştiğini, bu kazalarda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin de iş göremez hale geldiğini kaydeden Kaya, “İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin gerekli düzenleme ve yatırımların yapılmaması bazı sorunlara neden olmaktadır. Son dönemde yapılan kanuni düzenlemelerle gerek kamuda gerek özel sektörde bazı düzenlemeler de oldu. Bizler akademisyenler olarak yetişmiş elemanları topluma kazandırmalıyız” dedi.
Gümüşhane’den ve ülkeden dört bir tarafından öğrenciler başta olmak üzere vatandaşların da yüzlerce fotoğraf gönderdiği yarışmada birinciliği ağaç merdivenle elektrik direğine çıkarak tamir yapan işçiyi fotoğraflayan Mehmet Dolaş elde ederken, ikinciliği tedbirsiz kaynak yapan usta fotoğrafıyla İrem Çilsiz, üçüncülüğü de iskele üzerinde halatsız çalışan işçi fotoğrafıyla Elif Urkan elde etti.
Mansiyon ve özel ödülün de verildiği program davetliler arasında yapılan çekilişle 29 kişiye çeşitli ödül verilen program eğlence etkinliğiyle son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35