banner43

Yolda Aracı Mahsur Kalan Sürücü Kendi Araç Zincirini Yaptı

Bartın’ın Amasra ilçesinde aracıyla mahsur kalan bir sürücü, hiçbir yerde zincir bulamayınca nalburdan aldığı malzemelerle kendi zincirini yaptı.Bartın’ın Amasra ilçesinde üç gündür aralıksız olarak devam eden şiddetli kar yağışının...

Yolda Aracı Mahsur Kalan Sürücü Kendi Araç Zincirini Yaptı
Bartın’ın Amasra ilçesinde aracıyla mahsur kalan bir sürücü, hiçbir yerde zincir bulamayınca nalburdan aldığı malzemelerle kendi zincirini yaptı.
Bartın’ın Amasra ilçesinde üç gündür aralıksız olarak devam eden şiddetli kar yağışının ardından ilçe merkezinde kar kalınlığı 75 santime ulaştı. İlçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı. Amasra Belediyesi’ne bağlı iş makineleri ilçe merkezinde yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Araçlarında kar zinciri olmayan sürücüler ise, Amasra Sanayi Sitesi’nde zincir satan iş yerlerine hücum etti. Sanayi esnafının elinde zincir kalmayınca yolda kalan bir Musa Akın isimli sürücü nalbura giderek normal zincirden kendi aracına kar zinciri yaptı.
Çaresiz kaldığı için böyle bir yola başvurduğunu ifade eden Sürücü Musa Akın, “Amasra’ya iş için geldik. İstanbul’a geri döneceğim, kar yağışının artması nedeniyle zincir olmadan yola çıkamıyoruz. Amasra’da kar zinciri tükenmiş. İş başa düştü. Ben de açık nalbur dükkanı buldum normal zincirleri keserek somun ve vida ile aracıma kar zinciri yaptım. Zincir bulamayanlara tavsiyem hemen bir nalbura koşsunlar kendi zincirlerini kendileri üretsinler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35