Yenimahalle’de 7’den 70’e eğlence başladı

Yenimahalle Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Ankara Komedi Festivali, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi salonlarında start aldı. Festivalin Yenimahalle ayağında önce çocuklar sonra yetişkinler kahkahaya doydu.Tiyatrodan konsere, stand up...

Yenimahalle’de 7’den 70’e eğlence başladı

Yenimahalle Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Ankara Komedi Festivali, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi salonlarında start aldı. Festivalin Yenimahalle ayağında önce çocuklar sonra yetişkinler kahkahaya doydu.

Tiyatrodan konsere, stand up gösterisinden çocuk oyunlarına kadar farklı pek çok etkinliği Ankara seyircisiyle buluşturan festivalin Yenimahalle’deki ilk günü, çocuklar için Niloya Müzikali-3 ile başladı. Öğlen saat 12.00 ve 14.00’da olmak üzere 2 seans halinde gösterimi yapılan müzikalde çocuklar gönüllerince gülüp eğlendi. Yenimahalleli minik seyirciler, günümüz çocuklarının pek aşina olmadığı eski bir radyoyu ve etrafında dönen olayları konu alan müzikalin kahramanları Niloya, Mete, Murat ve Tospik ile unutulmaz bir gün yaşadı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi akşam da Nihat Sırdar ve Sunay Akın’ı ağırladı. Ünlü radyo programcısı Nihat Sırdar ve usta şair yazar Sunay Akın’ın “Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi” isimli gösterisi Yenimahallelilerden tam not aldı. Alkışların hiç susmadığı gecede tarihten günümüze ilginç olayları Sunay Akın’dan dinleyen seyirciler, Türkiye radyolarının konuşan tek hayvanı "Sivrisinek"in de durmadan araya girmesi ve oyunculara eşlik etmesiyle de kahkahalara boğuldular. 2 bin kişilik salonu dolduran vatandaşlar, Akın ve Sırdar’ın performansı karşısında ikiliyi ayakta alkışlarken, Yenimahalle seyircisine teşekkürlerini sunan ikili de “Bu güzel solanda bizlerle sizleri buluşturdukları için Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

Festival, 12 Kasım Pazar günü (bugün) saat 20.00’da ise doğaçlama tiyatronun Türkiye’deki öncüsü olarak görülen Mahşer-i Cümbüş, 19 Kasım Pazar günü saat 12.00 ve 14.00’da Köstebekgiller Aile Müzikali, aynı gün akşam saat 20.00’da da Haldun Dormen Tiyatrosu “Bir Zamanlar Gazinoda” adlı oyunla devam edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35