banner43

Yeni Nesil Beceri Oyunu; Agario, AgarioFun

Günümüzde internet üzerinde oynanan oyunların sayısı oldukça fazladır. Oyuncular oyun seçimlerini farklı şekillerde yapmaktadırlar ve fakat genel olarak en revaçta olan oyunlar online olarak başka oyuncular ile de oynanabilen oyunlar olmaktadır.

Yeni Nesil Beceri Oyunu; Agario, AgarioFun

Günümüzde internet üzerinde oynanan oyunların sayısı oldukça fazladır. Oyuncular oyun seçimlerini farklı şekillerde yapmaktadırlar ve fakat genel olarak en revaçta olan oyunlar online olarak başka oyuncular ile de oynanabilen oyunlar olmaktadır. Başka oyunculara karşı veya başka oyuncular ile takım olarak, internet aracılığı ile bağlantı kurularak gerçekleştirilen oyunların oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır.

 

Bu oyunlardan biri de agario isimli oyundur. Ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan agar.io oyununu yakından tanıyalım.

 

 Agar io Nedir?

 

Agario, birçok farklı kullanıcı ile oynanan bir oyundur. Oyuna Mouse ile hareket ettirebildiğiniz küçük bir top olarak başlarsınız. Oyunun amacı, etrafta gezinen diğer topları veya yerde bulunan yemleri yemektir. Oyunda büyük olan küçük olanı yiyebilir. Sizden büyük olan bir topun yanına yanaştığınızda top üzerinize gelerek sizi içine alabilir ve oyununuz bitmesine sebep olabilir.

 

Agariofun oyununda hem hızlı olmak hem de dikkatli olmak önemlidir. Bunun yanında oyunda birini yiyerek büyümenin tek yolu üzerine yürüyüp onu içine almak değildir. Space tuşu ile topunuzu ortadan ikiye bölebilirsiniz. Bu işlemi yaparken bölünen kısım belirli bir mesafede ileriye doğru sıçramaktadır. Bu sayede karşınızdaki rakibi içinize daha kolay alabilirsiniz. Space tuşunun yanında W tuşu ile de kendinizden bir parçayı bir oyuncuya verebilirsiniz. Bu işlem, genellikle ortak hareket etmenin sinyali olarak algılanmaktadır. Parça attığınız kişi de size parça atar ise oyunu beraber sürdürebilirsiniz. Agar io pvp 7’den 70’e herkesin keyifle oynayabileceği bir oyundur.

 

 Oyun Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Agar.io pvp oyununu oynarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kendinizden küçük olan rakipleri yemeye çalışmaktır. Bunun yanında belirli bir büyüklüğe gelinceye dek yalnızca yerdeki yemleri yiyerek de oyunu sürdürmeniz mümkündür. Birçok farklı sitede oynanabilen agar io private server olarak farklı sitelerde karşımıza çıkmaktadır.

 

Orijinal oyun sitesinden farklı olarak bu agar io, agariofun private server siteleri, oyuncularına farklı imkânlar tanıyabilirler. Bazı sitelerde oyundaki top karakterinize farklı şekiller giydirmeniz mümkündür. Bazı sitelerde ise, birçok oyuncu ile oynayabileceğiniz farklı oda imkânları da oyun sever kullanıcılara sunulmaktadır.  Oynayabileceğiniz birkaç agario oyun Site adresleri  //agariofun.com/

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim oksuz
selim oksuz - 3 yıl Önce

merhaba ben bu oyunu biliyorum oynadım da çok büyüyemiyorum. agariofunda büyük de var giriş yapamadım ama

SIRADAKİ HABER

banner8

banner35