Van’da ‘Vaaz ve İrşad Kurulu’ toplantısı

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas başkanlığında 2017-2018 yılı vaaz ve irşad programlarında izlenecek usul ve yöntemler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.TDV Kitabevi toplantı salonunda Müftü Nimetullah Arvas başkanlığında yapılan...

Van’da ‘Vaaz ve İrşad Kurulu’ toplantısı

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas başkanlığında 2017-2018 yılı vaaz ve irşad programlarında izlenecek usul ve yöntemler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TDV Kitabevi toplantı salonunda Müftü Nimetullah Arvas başkanlığında yapılan toplantıya; müftü yardımcısı, merkez ilçe müftüleri ve vaizler katıldı. Burada konuşan Müftü Arvas; “Özellikle vatandaşlarımızın seviyesine göre sohbet edilmesi, ‘Emr-ibi’l-Ma’ruf ve Nehy-i ani’l-Münker’ vazifesi ile muvazzaf olduğumuzun bilinciyle hareket etmemiz gerekmektedir. Bu çerçevede her gün öğle namazından önce fıkıh, akaid, tefsir, hadis ve ahlak konularında düzenli olarak camilerde takrir usulü ile sahih kaynaklardan istifade edilerek derslerin verilmesi önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın sahih bilgi ile aydınlatılmasının asli görevlerimizden olduğunu unutmamamız gerekmektedir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35