TÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Trakya Üniversitesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Trakya Üniversitesi Arasında Düzenlenen (Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanan Edirne...

TÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Trakya Üniversitesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Trakya Üniversitesi Arasında Düzenlenen (Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanan Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi) Eğitimde İşbirliği Protokolü, Trakya Üniversitesi Rektörlük binasında imzalandı.

Protokol kapsamında Fen ve Sosyal Bilimler Projesi/Programı uygulayan Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesinde uygulanan projenin/programın amaçları doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmek için Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Trakya Üniversitesi arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanacağı bildirildi.

Öte yandan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Birbirine kaynaklık teşkil eden kurumların eğitimde işbirliği yaparak resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kademelerindeki öğrencilerimize millî, manevi, ahlâkî, insani ve kültürel değerlerimizin kazandırılması, Trakya Üniversitesinde görevli akademisyenler ile öğretmenlerimizin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişmelerine katkı verilmesi, Trakya Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin öğretmenlik uygulamalarına katkı verilmesi amaçlanıyor” denildi.

Protokol, Trakya Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, müdürlük adına İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi adına okul müdürü Lokman Kızılyar tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Taraflar, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35