SymbioCity’den belediyeye davet

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kentsel kalkınma ve Avrupa Birliği iş birliği çalışmaları uluslararası organizasyonların dikkatini çekmeye başladı.Mustafakemalpaşa Belediyesi, İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı (SİDA),...

SymbioCity’den belediyeye davet

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kentsel kalkınma ve Avrupa Birliği iş birliği çalışmaları uluslararası organizasyonların dikkatini çekmeye başladı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı (SİDA), İsveç Belediyeler Birliği (SKL-SALAR) ve İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi (ICLD) ortaklığıyla yürütülen ‘SymbioCity’ programına davet edildi. Mustafakemalpaşa, söz konusu eğitim ve işbirliği programına önümüzdeki 18 ay boyunca iştirak edecek. Programın başlangıç toplantısı, uluslararası 8 belediyenin temsilcilerinin iştirakiyle 29 Ocak-1 Şubat 2018 tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlendi. Programa İsveç delegasyonunun yanı sıra Makedonya’nın Ohri şehri, Belgrad’ın merkez ilçesi Starigrad ile Krusevaç ve Nish, Ukrayna’nın Lviv ve Khmelnytsky şehirleri katıldı.

Şehirlerin kentsel kalkınma süreçlerinde yaşadığı zorlukların fırsata çevrilmesinin hedeflendiği proje toplantısında, farklı kent sistemleri arasındaki potansiyel sinerjinin ortaya çıkarılması, doğal kaynakların kurtarılması ve daha az maliyet ile şehrin geleceğine dair yeni bir vizyon oluşturma konuları masaya yatırıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35