Sözlü: "Devlet Bahçeli Köprüsü’nden her gün 60 bin araç geçecek"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yapımı tamamlandığında Devlet Bahçeli Köprüsü’nden her gün 60 bin aracın geçeceğini söyledi.Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 24 ayak üzerine bin 800 metre uzunluğunda 39...

Sözlü: "Devlet Bahçeli Köprüsü’nden her gün 60 bin araç geçecek"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yapımı tamamlandığında Devlet Bahçeli Köprüsü’nden her gün 60 bin aracın geçeceğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 24 ayak üzerine bin 800 metre uzunluğunda 39 metre genişliğinde inşa edilen, bölgedeki yatırımların oluşturacağı trafik yükünü omuzlayacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor. Köprünün şantiye alanına MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran ve MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, köprünün yapım aşamaları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Yapılacak olan köprüden her gün 60 bin araç geçeceğini ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, "Hükümet yatırımı olarak Adana’ya çeşitli projeler yapıldı. Bunlar, Adana Şehir Hastanesi, Bölge Adliye Mahkemesi, adliye binası, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Orman Bölge Müdürlüğü inşa edilecek, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Adana Şehir Stadyumu, Çukurova Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu. Bunların hepsi bu bölgede. Devlet Bahçeli Köprüsü bölgede bu güzergah üzerinde ortaya çıkan trafik yükünü azaltmak, trafik yükünü ortadan kaldırmak için anıt mimari olarak yerini alacak" dedi.

Köprünün ayaklarında kullanılan malzemeler ile her katı 4 daire olmak üzere 18 katlı bir bina dikilebileceğini söyleyen Başkan Sözlü, köprünün yapımı tamamlandığında Türkiye’de bir belediyenin kendi kaynak ve imkanlarıyla yaptığı en uzun köprü olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin hizmet anlayışını Türkiye’ye örnek kılacağını ifade etti. Sözlü, "Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ismini şeref madalyası olarak taşıyacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü için Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı borçlanma yetkisi hala İçişleri Bakanlığı’nda onaylanmayı bekliyor. Fakat kredi onaylanmasa dahi önümüzdeki yıl bu zamanlar Adanalı hemşerilerimiz köprünün üzerinden geçecek. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ismi yaşadığımız toprakları kıymetlendirmemize de imkan sağlayan bu köprü ile nesillerimize aktarılacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35