Soma’da hayatını kaybeden Tavşanlılı maden işçileri için mevlit okutuldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Park Teknik işçileri tarafından, 13 Mayıs 2014 yılında Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için mevlit okutuldu.Tavşanlı Yeni Mahalle Ulu Camii’nde Cuma namazı...

Soma’da hayatını kaybeden Tavşanlılı maden işçileri için mevlit okutuldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Park Teknik işçileri tarafından, 13 Mayıs 2014 yılında Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için mevlit okutuldu.

Tavşanlı Yeni Mahalle Ulu Camii’nde Cuma namazı sonrası düzenlenen mevlide, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Türkiye Maden İşçileri Batı Anadolu Şubesi Yönetim Kurulu, Garp Linyitleri İşletmesi Müdürü Mustafa Çokuslu, Park Teknik çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Soma’da hayatını kaybeden 301 madenci için dua edilmesinin ardından mevlit ve ilahiler okundu. Cami çıkışında vatandaşlara lokum tatlısı ikram edildi.

Mevlit programına katılan Park Teknik çalışanlarından Cengiz Baysarı, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileklerinde bulunurken, “3 yıl öncesi elim bir iş kazası ile hayatlarını kaybeden madenci şehitlerimiz için bir mevlit programı düzenledik. Rabbim bir daha böyle bir acılar bizlere yaşatmasın. Tüm işçilerimize kazasız belasız çalışmalar nasip olsun” dedi. (Tİ -EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35