Sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar marketlere akın etti

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN KORONA VİRÜS (COVİD-19) İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA VATANDAŞLAR, İLK GÜN SAAT 14.00’E KADAR OTURDUKLARI YERE EN YAKIN BAKKAL VE MARKETLERDEN ALIŞVERİŞ YAPABİLECEKLER. ALIŞVERİŞ İÇİN MARKETLERE AKIN EDEN VATANDAŞLARIN BAZI MARKET ÖNLERİNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDUĞU GÖRÜLDÜ.

Sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar marketlere akın etti

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar, ilk gün saat 14.00’e kadar oturdukları yere en yakın bakkal ve marketlerden alışveriş yapabilecekler. Alışveriş için marketlere akın eden vatandaşların bazı market önlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta 1 Mayıs saat 00.00’dan 3 Mayıs saat 00.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi. Sokağa çıkma kısıtlaması Ramazan ayında olması nedeniyle 3 gün sürecek kısıtlamanın ilk gününde saat 14.00’e kadar vatandaşlar oturdukları yere en yakın bakkal ve marketlerden alışveriş yapabilecekler.

Fatih’te alışveriş saatinin bitmesine yarım saat kala çok sayıda kişinin alışveriş için marketlere akın ettikleri görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35