banner43

Şırnak'ta kırsalda kar kalınlığı 1.5 metreyi geçti

ŞIRNAK merkez, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 45 köy yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Mardin'in Midyat İlçesi Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Taş ise, yolları kapalı olan vatandaşların kendisine ulaşabilmesi...

Şırnak'ta kırsalda kar kalınlığı 1.5 metreyi geçti
ŞIRNAK merkez, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 45 köy yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Mardin'in Midyat İlçesi Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Taş ise, yolları kapalı olan vatandaşların kendisine ulaşabilmesi için cep telefonu numarasını Faceebook'taki profil sayfasından paylaştı.
Şırnak'ta 3 gündür aralıksız devam eden yoğun kar yağışı, yaşamı olumsuz etkilerken, Şırnak merkez, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 45 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Kar kalınlığı Şırnak kent merkezinde 50 santimi bulurken, Beytüşşebap ilçesinde 1 metreyi, yüksek kesimlerde ise 1,5 metreyi aştı.
Yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak-Hakkari ve Şırnak-Siirt karayolları da ulaşıma kapalı durumda. Şırnak Merkez, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde Belediyelere ait ekipler, ana caddelerde başladığı kar temizleme çalışmalarına devam ederken, Karayolları ve İl Özel İdareye bağlı ekipler ise köy yolları ile Şırnak-Hakkari ve Şırnak-Siirt yollarını açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
BAŞKAN YARDIMCISI CEP TELEFONUNU PAYLAŞTI
Mardin'in Midyat İlçe Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle ağaçların zarar görmemesi için özel kar temizleme ekibi oluşturdu. Bu ekipler şehir içerisindeki ağaçlar üzerindeki karları temizleyerek ağaçların zarar görmesini engellemeye çalışıyor. Belediye Başkanı AK Partili Şehmus Nasıroğlu, kar yağışı devam ettikçe, çalışmaların süreceğini belirtti.
Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Taş da, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki profil sayfasında kendisine ait özel cep telefonu numarasını paylaşarak, köy yolları ve caddeleri kapalı olan vatandaşların kendisine ulaşmasını istedi. Başkan Yardımcısı Mehmet Taş, Facebook sayfasından "Herkes yeni yıl eğlencesindeyken ben belediye personeliyle köy yolları kar temizlemedeyim. Memlekete hizmet ayrı bir zevk, ayrı bir duygu. Kapanan köy yoları ve cadeleriyle ilgili sıkıntısı olan lütfen bana ulaşın" açıklamasını yaptı.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35